1 Dobrowolny   ZUS

Polskie firmy są dziś duszone przez podwyżki ZUS. Tylko w zeszłym roku w wyniku podwyżek ubezpieczeń polscy przedsiębiorcy musieli zapłacić dodatkowa 50 mld zł. Składka zdrowotna nie może być ukrytym podatkiem . Jako przedsiębiorca będę walczył o dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz powrót to stałej składki zdrowotnej w pełni odliczalnej i  niezależnej od poziomu dochodów.

2 Proste i niskie podatki

Dziś mamy bardzo skomplikowany system podatkowy.  Chcę uproszczenia podatków, ikwidacji ustawy o CIT oraz wprowadzenia jednego 10% podatku liniowego dla wszystkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, niezależnie czy to spółka kapitałowa, osobowa czy osoba fizyczna.

3 Nowoczesny szkolnictwo zawodowe

Polskie firmy odczuwają drastyczny brak fachowców. Mamy przerost kształcenia ogólnego. Moim celem jest nowoczesne szkolnictwo zawodowe (dualne), które będzie kształcić młodzież zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Organami prowadzącymi dla szkół zawodowych powinny być izby gospodarcze, rzemiosło i przedsiębiorcy.

4 Polityka prorodzinna

Jako ojciec pięciorga dzieci wiem co oznacza posiadanie dużej rodziny. Podatki powinny uwzględniać ilość z dzieci w  rodzinne. Dlatego będę zabiegał o wprowadzenie podatku prorodzinnego, który umożliwi dzielenia dochodu na realną liczbę członków rodziny, wliczając w to dzieci.

5 Mieszkalnictwo

Mieszkania są zbyt drogie. Polacy i polskie rodziny potrzebuję wsparcia a rynek mieszkaniowy rozwoju. Dlatego wprowadzimy program „Własny kąt” . Będzie to nisko oprocentowany kredyt na 1,5 procent i wkład własny gwarantowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego w formie dopłaty w wysokości 100 tysięcy złotych do zakupu mieszkania. 

Popieram Jacka Tomczaka

Zaprosiłem Jacka do naszego politycznego projektu, ponieważ Trzecia Droga potrzebuje doświadczonych parlamentarzystów, którzy całe swoje polityczne życie poświęcili służbie Polsce. Podczas już pięciu kadencji jako poseł udowodnił, że potrafi konsekwentnie i zdecydowanie stawać w obronie prawa oraz jest gotów walczyć o lepsze jutro dla Polek i Polaków. Jego zaangażowanie w sprawy przedsiębiorców oraz wykształcenie prawnicze gwarantują wysoką merytorykę w tworzeniu oraz recenzowaniu ustaw. Jako wielki przyjaciel rzemieślników i rolników jest doskonałym kandydatem reprezentującym interesy PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Poseł Jacek Tomczak to prawdziwy przyjaciel Rzemiosła. Kontynuuje w Sejmie najlepsze tradycje wielkopolskiej pracy. Dzięki niemu postulaty rzemieślników stały się ważnym elementem debaty publicznej.

Jerzy Bartnik
Prezes Związku Rzemiosła Polskiego

Jacek Tomczak aktywnie wspierał wiele inicjatyw ważnych dla regionu. Jego zaangażowanie w sprawy rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz wsparcie lokalnej przedsiębiorczości zasługuje na uznanie.

Andrzej Grzyb
prezes PSL w Wielkopolsce

© Jacek Tomczak 2024